Меню

«Моя класнюча дівчинка» – подарунок Марини Павленко усім читачам

….Моє перше знайомство з книжкою відбулось на Форумі видавців у Львові: «Моя класнюча дівчинка» якраз підоспіла туди зі львівської друкарні. Видання приємно вразило надзвичайною компактністю (чомусь уявляла його більш громіздким), гнучкістю у всіх значеннях слова: зручна податливість міцної, твердої на вигляд обкладинки; м’якість-легкість дизайну та шрифтів (навіть тих, що стилізовані під дівчачий «почерк» у «Юльчиних записках»); багато «простору» між розділами, що наче дає змогу читачеві «домислити» прочитане між рядками й стати своєрідним співтворцем.

«Гнучким» є навіть «портрет» головної героїні на обкладинці: «класнюча дівчинка» у виконанні молодого креативщика Іллі Почкуна подається нам не як готовий, дещо солодкавий «продукт» з традиційно великими очима, довгими віями й в гламурному прикиді, а як така собі основа, на яку кожен може «накласти» своє власне бачення «класнючої». Зрештою, можливо, й сама героїня Юлька насправді є наразі ще такою собі «заготовкою»: особистістю, що формується, ламає, творить себе, шукаючи своє справжнє обличчя?

А ще, як мовить директор видавництва «Wise bee» Ліля Почкун (а вона не лише видавець книжки, а й головний генератор дизайнерських ідей, хоч і відштовхувалась у цьому від наймодніших британських технологій), книга задовольняє 5 органів чуттів.

Пояснюю. Про дотик та зір уже йшлося. А ще книга має легкий ніжний аромат і, вивільнившись із шелесткої подарункової целофанової обгортки, «видзвонює» мініатюрним металевим ключиком або сердечком (і те, і те – багатозначний символ!), прив’язаним до кінчика стрічки-закладинки.

А як же смак? Тут аж дві відповіді. Перша – вустами однієї з шанувальниць-читачок «Моєї класнючої дівчинки» Світлани Бригинець: «Коли я бачу щось красиве, в мене починає виділятися слина. Бо краса – це смачно». І друга – у самому сюжеті: волею долі героям доводиться пасічникувати, отже, в повісті дуже багато меду й медових продуктів.

Видавцю Лілі належить також ідея, що книжка повинна бути святом, подарунком, тому вона, мовляв, не повинна бути дешевою.

Детальніше читайте у повній версії статті (натисніть тут для переходу).

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *